wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Darmowa sieć WiFi4EU w Jaśle. Sprawdź gdzie możesz z niej skorzystać

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło uczestniczy w ogólnoeuropejskim projekcie darmowego dostępu do sieci internetowej. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin i miast, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało po 15 000 euro na budowę sieci dostępowej.

Darmowa sieć wifi Jasło

Na terenie Jasła darmowe punkty dostępowe znajdują się w następujących 10 lokalizacjach:

  • Rynek (obejmuje cały rynek) – 2 urządzenia
  • Plac Targowy (ul. Zielona)
  • Plac Żwirki i Wigury
  • skwer przy ul. Sokoła (obejmuje również zasięgiem plac przed kinem Syrena)
  • dworzec PKP
  • Ogród Jordanowski
  • „Przystanek Kwiatowa”
  • otwarty basen i tereny rekreacyjne MOSiR
  • parki linowy i bulwary nad rzeką Ropą
  • park miejski

W każdym z tych miejsc można korzystać bezpłatnie z Internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci brzmi „WiFi4EU”. Nazwa ta będzie wszędzie taka sama, dzięki czemu będzie można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie.

Mapa zasięgu sieci WiFi w Jaśle

Według prowadzonych statystyk, z 11 punktów prowadzonych przez miasto tygodniowo korzysta 550 osób. Do tej pory nie zgłaszano żadnych problemów z funkcjonowaniem darmowych punktów.

Jak korzystać z darmowego WiFi w Jaśle?

Aby zalogować się do sieci należy kliknąć w ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć „wifi4eu”, a następnie zalogować się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, w którym należy zaznaczyć „Akceptuję regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”.

Zachęcamy do użytkowania i życzymy przyjemnego serfowania po sieci!

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
WiFi4Data
4 stycznia, 2022 22:57

Przeczytajcie sobie ten regulamin „od deski do deski” to się zastanowicie czy aby na pewno połaczyć swoje urządzenie przez takie FiFiRiFi 🤦🏻‍♂️

Andrzej Lechowski
4 stycznia, 2022 13:02

„Czy ten pan i pani” uważają że aż tak wyborcy w Jaśle są po,,,,,i aby nie zauważyć że ktoś tu robi sobie lans za unijne pieniądze. Odpowiedz: Tak wyborcy w jaśle są jeszcze bardziej po…..i niż sobie ten „Pan i pani” uważają. https://www.youtube.com/watch?v=zXIQpALsqYY

Anna K.
5 stycznia, 2022 21:22

Bardzo fajnie, ze Jaslo ma darmowy internet i ktos z Brukseli przyjechal osobiscie do Jasla sprawdzic czy ciala i wreczyc bon Unijny burmistrzowi. Oby wiecej takich projektow w Jasle.

- Reklama -

Ostatnie artykuły