wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

DamianKA tworzy muzykę z pogranicza pop/rock. Prezentujemy jej debiutancki singiel. Warto posłuchać!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

damianKA – to mój pseudonim artystyczny. Wraz z zespołem, w którego skład wchodzą: Krzysztof Tyburowski (gitara), Kamil Kudra (gitara), Artur Tyburowski (bas), Bartłomiej Tyburowski (instrumenty klawiszowe), Sebastian Jachym (perkusja), tworzę muzykę z pogranicza pop/rock. Pomysł na projekt zrodził się około trzech lat temu.

Za kompozycję oraz teksty w zespole odpowiedzialna jestem ja oraz Krzysiek. Niektóre są naszą indywidualną pracą, a część powstaje wspólnie, co uważam za bardzo duży plus, ponieważ ścieranie się naszych stylów kompozytorskich i pisarskich daje większy wachlarz możliwości. Teksty piszemy niejako w oparciu o własne przeżycia lub przemyślenia na temat świata. Generalnie traktują o poszukiwaniu szczęścia. Z reguły są lekkie i przyjemne, ale zdarzają się również tematy uzależnień, samotności czy depresji.

2 marca premierę miał mój pierwszy singiel pt. „Wymarzony świat”. Opowiada on o osobie, która w końcu zaczyna rozumieć, że w życiu główną rolę gramy my sami i to od nas zależy, jak nasze życie się potoczy. Nie możemy ciągle ulegać presji społeczeństwa czy osób z najbliższego otoczenia. Singiel „Wymarzony świat” dostępny jest między innymi w serwisie Youtube, Spotify, Tidal oraz iTunes.

damianKA

Wraz z zespołem cały czas pracujemy nad materiałem na swoją debiutancką płytę. Repertuar ciągle się poszerza i ewoluuje, więc póki co sami nie wiemy, które kompozycję znajdą się na albumie i ile dokładnie ich będzie. Jest kilka pewniaków, ale reszta do rozważenia. Jednocześnie rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym singlem, który powstaje pod okiem Bartłomieja Skiby (Groove Section/Past&Future). Jeśli współpraca będzie się dobrze układać, to z pewnością obejmie ona produkcję i nagranie płyty.

Wciąż pojawiają się pomysły, jak promować projekt, niestety w dobie pandemii nie jest to łatwe. Rozważamy koncert, który mógłby odbyć się on-line.

Jeśli wszystko przebiegać będzie po naszej myśli, to premiera płyty powinna mieć miejsce w przyszłym roku. Mimo tych niespokojnych czasów z nadzieją patrzymy w przyszłość.  

Zapraszamy serdecznie do subskrypcji naszego kanału na YouTube oraz polubienia fanpage na Facebooku.

Facebook: https://www.facebook.com/damianKAmusic
Instagram: https://www.instagram.com/damianka_music
YouTube: https://www.youtube.com/damianka

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo87
9 kwietnia, 2021 09:56

Świetne! Takiej muzyki teraz brakuje. Czekam na więcej

Andrzej
29 września, 2021 13:09
Odpowiedź na  Lolo87
jacy
11 kwietnia, 2021 22:50

Super numer, można gdzieś posłuchać czegoś więcej?

Andrzej
29 września, 2021 13:10
Odpowiedź na  jacy
- Reklama -

Ostatnie artykuły