wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy warto zakładać moskitiery?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wiosna w pełni, a lato już za pasem — to oznacza, że do naszych mieszkań zawitają zaraz uciążliwe owady. Z komarami, muszkami i innymi insektami możemy radzić sobie na wiele sposobów, jednak najprostszym z nich jest bez wątpienia… zamontowanie moskitiery! Czy rzeczywiście warto zakładać je w naszych oknach? Jakie rodzaje moskitiery znajdziemy na rynku?

Jak działa moskitiera?

Sama moskitiera jest banalnie prostym wynalazkiem! To siatka o bardzo małych oczkach, która ma uniemożliwić owadom dostanie się do wnętrza naszego mieszkania. Rozmiar oczek powinien zapobiec „atakom” wszelkich owadów — nie tylko komarów, ale również i much, drobnych muszek czy meszek. Co ważne, siatka moskitiery w żaden sposób nie ogranicza przepływu powietrza ani dostępu do naturalnego światła; wiele modeli jest niemal przezroczystych!

A skoro jesteśmy już przy modelach: na rynku znajdziemy kilka rodzajów moskitiery. Najpopularniejsze z nich to:

  • siatki PVC — zdecydowanie najtańszy typ siatki na okna PCV; przyklejamy ją za pomocą taśmy do zewnętrznej strony ościeżnicy. Pod względem skuteczności plastikowe siatki w niczym nie ustępują droższym rodzajom moskitiery, a do tego — możemy je zamontować w praktycznie każdym oknie. Niestety, nie są zbyt trwałe; takie siatki dosyć łatwo się rozrywają lub odklejają.
  • moskitiery ramkowe — składają się nie tylko z siatki, ale również i z chroniącej je ramki, najczęściej wykonanej z PVC. Dzięki temu są zarówno skuteczne, jak i trwałe — mogą nam służyć przez długie lata. Co ważne, ramkowe moskitiery Medrus bardzo łatwo zdjąć z okna lub drzwi; na koniec sezonu letniego nie będziemy musieli męczyć się z demontażem! 
  • moskitiery rolowane — do złudzenia przypominają one dobrze znane wszystkim rolety kasetowe; z tą różnicą, że zamiast materiału mamy siatkę z oczkami! Ich montaż jest najbardziej kłopotliwy, jednak w zamian za to — możemy dowolnie regulować ich działanie!

Czy moskitiery rzeczywiście są skuteczne?

Mówiąc krótko — tak, moskitiery są bardzo skutecznym rozwiązaniem letnich problemów z owadami! Dobrze zaprojektowana i zamontowana siatka nie powinna dać irytującym insektom żadnych szans na rozgoszczenie się w naszym mieszkaniu. Mając moskitierę nie musimy zatem stosować innych środków, na przykład sprayów lub specjalnych świec zapachowych — nieraz nieprzyjemnych w zapachu, a nawet i niebezpiecznych dla alergików. Moskitierze daleko też do środków owadobójczych — odpowiednia siatka nie krzywdzi owadów (koniec z zabijaniem pszczół!), a jedynie blokuje im dostęp do naszego mieszkania. 

Oczywiście, jeśli chcemy zapewnić sobie spokój od owadów na całe lato, powinniśmy zainwestować w moskitierę dobrej jakości. Najtańsze siatki, chociaż skuteczne, mogą okazać się niezbyt wytrzymałe i uciążliwe w montażu. Dlatego, kupując okna w ofercie Medrus Warszawa, możemy zamówić przygotowane na wymiar moskitiery w ramce PCV lub z włókna szklanego — funkcjonalne, niewchłaniające zanieczyszczeń z otoczenia i mogące nam służyć przez wiele, wiele lat! 

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły