wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy portale randkowe są bezpieczne i warto ich używać?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pomimo ogromnej ilości wciąż przybywających, nowych użytkowników, internetowe portale randkowe wciąż cieszą się mieszanymi opiniami. Niestety, istnieją także minusy, przez które tracą one swoich fanów. Jednym z największych problemów portali randkowych jest bezpieczeństwo, które nie zawsze pozostaje na zadowalającym poziomie.

W tym artykule dowiesz się, czy darmowe portale randkowe są bezpieczne, na co należy zwracać uwagę, korzystając z nich i czy warto decydować się, na założenie tam konta.

Czy każdy portal randkowy jest bezpieczny?

Pomimo stałego rozwoju portali randkowych, niestety wiele z nich wciąż nie cieszy się najlepszą opinią. Wpływ na to, często ma wiele różnych powodów. Wśród nich znajduje się także zbyt niski poziom bezpieczeństwa, z którym możemy spotkać się często, korzystając z mniej popularnego serwisu randkowego.

Decydując się na założenie konta, które umożliwi nam umawianie się na randki internetowe, w pierwszej kolejności warto skupić się na wybraniu najbezpieczniejszego portalu randkowego. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o szereg niebezpieczeństw, które z łatwością mogą narobić nam wielu problemów, podczas poszukiwania swojej drugiej połówki.

Czy płatne serwisy są lepsze niż darmowe portale randkowe?

Jeszcze zanim rozpoczniemy poszukiwania miłości na portalu randkowym, należy zdecydować, jaki rodzaj portalu nas interesuję. Do wyboru, mamy bezpłatne portale randkowe lub wersję płatną. Decyzja, który rodzaj serwisu randkowego wybierzemy, może mieć wpływ na nasz komfort podczas korzystania z niego.

Korzystając z płatnego serwisu randkowego, otrzymujemy mnóstwo udogodnień, takich jak możliwość rozpoczęcia rozmowy z większą ilością osób, lepsza widoczność profilu, brak reklam lub priorytetowe rozwiązywanie naszych problemów przez portale towarzyskie.

Jednak ważną zaletą płatnych serwisów randkowych jest fakt, że w większości, charakteryzują się one większym bezpieczeństwem niż standardowy darmowy portal randkowy. Serwisy te dbają o komfort swoich użytkowników, poprzez ciągłą i skrupulatną weryfikację nowych użytkowników, minitorowanie obecnych kont użytkowników i natychmiastowe reagowanie na wszystkie sygnały, mówiące o najróżniejszych nieprawidłowościach.

Jakie niebezpieczeństwa napotkamy na serwisach randkowych?

Zanim rozpoczniemy swoją przygodę na portalach randkowych, warto zapamiętać to, że na wszystkie niebezpieczne sytuacje, możemy natknąć się zarówno, wybierając portal randkowy, za który nie zapłacimy nic, jak i na płatnym serwisie. Wybierając jednak płatny serwis, znacznie zmniejszamy tę szansę.

Oto niektóre z niebezpieczeństw, jakie czekają na osoby szukające miłości w internecie:

Fałszywe profile

Fałszywe profile, to plaga, z którą zmaga się wiele portali randkowych. Oszuści zakładają konta, które zazwyczaj przedstawiają kogoś innego, niż w rzeczywistości. Następnie poszerzają swoje grono znajomych, aby wzbudzać większe zaufanie. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie rozmowy i próba zdobycia naszego zaufania. Fałszywe profile często powstają po to, aby hejtować wybrane osoby, lub wydobyć od nich ważne informacje.

Kradzież

Kradzież w internecie również należy do częstych sytuacji, które zaliczają się do ciemnej strony internetu. Po założeniu fałszywego konta oszuści próbują zdobyć nasze zaufanie po to, aby w późniejszym czasie poprosić nas o pożyczkę na krótki okres spłaty. Jak łatwo można się domyślić, osoby korzystające z darmowych portali randkowych raczej rzadko otrzymują z powrotem swoją pożyczkę.

Fałszywe ogłoszenia towarzyskie

Wiele mężczyzn, jak i kobiet spotkało się z tym, że po przyjściu w umówione miejsce, w którym miała odbyć się ich wymarzona randka, okazywało się, że zostali wystawieni. Niestety, fałszywe randki internetowe również zaliczają się do ogromnego problemu, z jakim zmagają się portale randkowe.

Podsumowując — czy warto?

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Wielu użytkowników portali randkowych poznało, czym jest niebezpieczeństwo w sieci i w jaki sposób można zostać oszukanym. Biorąc pod uwagę te przeżycia, wielu z nich z pewnością niechętnie podchodzi do tematu randek w internecie.

Warto jednak postawić na to, aby wyrobić sobie własne zdanie. Tylko dzięki temu uda się nam podjąć obiektywną decyzję, podyktowaną tylko i wyłącznie naszymi przeżyciami, natomiast błędy i nieprzyjemne sytuacje, które spotkały inne osoby, potraktować jako dobrą, darmową lekcję.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
2 stycznia, 2023 15:25

ContaLook – międzynarodowy serwis randkowy. Tylko prawdziwi ludzie. Wiele filtrów wyszukiwania. Darmowa rejestracja i użytkowanie.
https://contalook.com

- Reklama -

Ostatnie artykuły