wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W zeszłym roku podczas zwołanej na ostatnią chwilę, bo dopiero 30 października, konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy. Nekropolie były zamknięte od 31 października do 3 listopada. Czy w tym roku znowu czeka nas niespodzianka?

Eksplozja pandemii COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 5559 nowych przypadkach koronowirusa i 75 zgonach w ciągu ostatniej doby. To rekordowe liczby w czwartej fali pandemii. Podczas dzisiejszej konferencji w Legnicy minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił, że mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Zakażeń przybywa z tygodnia na tydzień i jak mówił minister – Na pewno będziemy chcieli jeszcze kilka dni poobserwować. Jeżeli te trendy, które – można powiedzieć są zatrważające – się utrzymają, no to oczywiście będziemy musieli podejmować drastyczne kroki.

Cmentarze na pewno będą otwarte

Według ministra Niedzielskiego ewentualne obostrzenia będą zależały od tygodniowego wzrostu zachorowań.

– Co do świąt nie ma zagrożenia, cmentarze na pewno będą otwarte – zapewniał minister. – Tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania, chociaż sytuacja jest o tyle dynamiczna, że przyrost, jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest zdecydowanie poza prognozą, która przygotowaliśmy.

O wiele ostrożniej na antenie Radiowej Jedynki wypowiadał się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Z jednej strony przekonywał, że rząd nie planuje wprowadzać ogólnokrajowych obostrzeń 1 listopada, z drugiej zaś nie wykluczał zaostrzenia restrykcji.

Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów, nie tylko ilość nowych przypadków, ale ilość osób hospitalizowanych w danym powiecie, województwie, ale także ile osób jest zaszczepionych – mówił wiceminister Kraska. Podkreślał, że rząd będzie się starał reagować punktowo i jeżeli będzie rzeczywiście zła sytuacja epidemiczna w danym powiecie, to restrykcje będą wprowadzane.

Czwarta fala epidemii koronowirusa rozwija się bardzo dynamicznie i nie możemy mieć pewności jakie w niedalekiej przyszłości zapadną decyzje. Na chwilę obecną pozostaje wierzyć zapewnieniom ministra Niedzielskiego, że 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych cmentarze nie zostaną zamknięte.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły