wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czwarty etap kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” na terenie Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W sobotę w Jaśle odbył się czwarty i zarazem ostatni etap działań profilaktycznych pn. „Przeciw pijanym kierowcom”. Policjanci wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle uświadamiali kierujących o tym, jak duży wpływ ma alkohol na organizm człowieka oraz jakie są konsekwencje prowadzenia pojazdu na podwójnym gazie. W trakcie realizowanej kampanii mundurowi ujawnili jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

Kierujący, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, muszą liczyć się z tym, że tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragicznego zdarzenia drogowego i czyjejś śmierci. Ograniczona percepcja, zbytnia ufność i wiara we własne umiejętności, spowolnione reakcje – tym charakteryzuje się pijany kierowca. Jak kończy się jego jazda na „podwójnym gazie”? Najczęściej zjechaniem z drogi, uderzeniem w słup, drzewo lub inny pojazd. Aby uniknąć takich sytuacji i ograniczyć liczbę osób, które jeżdżą pod wpływem alkoholu, organizowane są działania profilaktyczne podczas, których głównym celem jest uświadamianie społeczeństwa oraz użytkowników pojazdów na temat zgubnych skutków nieodpowiedzialnego postępowania.

Od początku roku na terenie Jasła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z policjantami realizowała działania profilaktyczne w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Organizatorzy od wielu lat stawiają na profilaktykę, by przy wykorzystaniu przygotowanych wymownych i dosadnych ulotek oraz folderów informacyjnych trafiać z przekazem do jak największej liczby odbiorców. Niestety pomimo wielu działań i informacji medialnych w dalszym ciągu ujawniani są kierujący pod wpływem alkoholu. 

Wczoraj na terenie Jasła członkowie MKRPA wspólnie z policjantami wydziału ruchu drogowego realizowali czwarty, a zarazem ostatni etap tegorocznej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących, natomiast członkowie komisji rozwiązywania problemów alkoholowych przekazywali ulotki informacyjne oraz broszury. W trakcie działań policjanci ujawnili jednego kierującego, który prowadził samochód będąc w stanie po użyciu alkoholu.  

Czwarty etap kampanii "Przeciw pijanym kierowcom" na terenie Jasła

Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami. Z pewnością podobne działania będą organizowane w przyszłości.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły