wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Centrum Zdrowia Psychicznego w Jaśle wspiera kampanię „Emocje w Twoich Rękach”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od dnia 1 lipca 2022 r. Szpital Specjalistyczny w Jaśle uruchomił Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia.

CZP obejmuje swoja działalnością powiat jasielski i strzyżowski.

Kompleksowa opieka psychiatryczna w CZP jest udzielana wszystkim pełnoletnim mieszkańcom ww. powiatów i odbywa się w warunkach:

  • ambulatoryjnych realizowanych przez Poradnie Zdrowia Psychicznego,
  • leczenia środowiskowego (domowego) realizowanych przez Zespół Leczenia Środowiskowego,
  • dziennych realizowanych przez Odział Dzienny Psychiatryczny,
  • stacjonarnych (całodobowo), realizowany przez Oddział Psychiatryczny.

W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego funkcjonują dwa Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne, w Jaśle oraz Strzyżowie, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-18.00. Do Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego może zgłosić się osoba w kryzysie psychicznym wywołanym skomplikowaną sytuacją życiową, doświadczająca myśli samobójczych, zmagająca się z lękami. Osobę w sytuacji kryzysu psychicznego może również zgłosić rodzina. Pomoc udzielana przez Centrum jest bezpłatna.

Nowo utworzone Centrum Zdrowa Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z Fundacją „Terapia to NIE wstyd” zorganizuje w dniu09.09.2022 r. (piątek) na Rynku w Jaśle i Strzyżowie ogólnopolską akcję edukacyjno-informacyjną związaną ze Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.

Hasło tegorocznej kampanii to „Emocje w Twoich rękach”.

Celem akcji będziebudowanie świadomości profilaktyki zdrowia psychicznego oraz rozpowszechnienie wśród mieszkańców powiatu jasielskiego i strzyżowskiego oferty świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach nowo utworzonego Centrum Zdrowia Psychicznego.

W piątek 09.09.2022r od godziny 09.00 jasielski oraz strzyżowski rynek przez kilka godzin staną się otwartym gabinetem terapeutycznym, gdzie każdy będzie mógł przyjść i porozmawiać z ekspertem o swoich problemach.

W ramach bezpłatnej pomocy będzie można uzyskać informację o formach pomocy psychologicznej na terenie naszego powiatu, porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego.

Będzie również możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz saturacji.

Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja twórczości lokalnych artystów oraz pacjentów Oddziału Psychiatrycznego i Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.

Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcą porozmawiać o emocjach. Chcemy sprawić, aby jak najwięcej osób potrafiło zaopiekować się swoimi emocjami i emocjami bliskich.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły