wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Caritasowy Mikołaj w Jasielskim Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

6 grudnia br. do Jasielskiego Domu Kultury przybył – jak co roku od lat w tym dniu – św. Mikołaj zaproszony przez Caritas Okręg Jasło. Dla czekających na niego dzieci przywiózł wspaniałe prezenty.

Czas oczekiwania na zjawienie się świętego z darami, wypełnił krótki program artystyczny w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych i tanecznych prowadzonych w JDK. Wchodzącego na scenę upragnionego gościa przywitały brawa maluchów i chóralna odpowiedź Na wiek i wieków amen na jego pozdrowienie: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Potem Mikołaj dowiedział się od dzieci m.in. że: przybył do Jasła w województwie podkarpackim, był oczekiwany przez cały rok, prawie wszyscy znają modlitwę „Aniele Boży stróżu mój”, ale gorzej jest z jej codziennym odmawianiem…

Caritasowy Mikołaj w Jasielskim Domu Kultury

Do młodziutkiej widowni i ich opiekunów zwrócili się również: burmistrz Jasła Ryszard Pabian, dyrektor Caritas Jasło ks. dr Marian Putyra oraz dyr. JDK Janusz Szewczyk. Burmistrz, zapowiadając rozdawanie mikołajkowych prezentów wszystkim grzecznym (czyli – jak się po chwili okazało – wszystkim obecnym) dzieciom, życzył również im i ich najbliższym wspaniałych, ciepłych spędzonych w gronie rodzinnym świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Z kolei ksiądz M. Putyra podkreślił, że czas mikołajek jest czasem rozprzestrzeniania się dobra, które może zataczać coraz szersze kręgi dzięki życzliwości ludzi wspierających dzieła pomocy. – Mikołaj, to dobro. Pamiętajcie o tym i gdy wy dobro otrzymujecie, dobrem się również dzielcie– mówił do dzieci duchowny, dziękując sponsorom, dzięki którym można było do JDK zaprosić po raz kolejny św. Mikołaja Caritas. Dyrektor JDK przyłączył się do tych podziękowań, po czym wręczył pierwsze mikołajkowe podarunki.

Caritasowy Mikołaj rozdał w JDK kilkaset paczek dla dzieci z gorzej sytuowanych rodzin. Przygotowano je dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jasła, kwestom prowadzonym – jak co roku – w dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzach przez parafialne i szkolne koła Caritas oraz zbiórce w ramach akcji charytatywnej „Dzieci dzieciom”, organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły