wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Cała prawda o Ralphie Kaminskim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ralph Kamiński

Urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle. Mało kto wie, że jego kuzynem jest kolejny znany wokalista pochodzący z Jasła – Michał Szpak. Ralph zainteresował się muzyką już w gimnazjum zaczynając lekcje śpiewu i gry na skrzypcach. Dalszą edukację kontynuował na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie uczył się grać na fortepianie. Wyjechał również na roczne stypendium na Muzyczny Uniwersytet Codarts w Rotterdamie.

Muzyka nie była jednak jego pierwszym wyborem. W udzielonym dla nas wywiadzie wspominał, że w gimnazjum robił amatorskie filmy i interesował się aktorstwem.

Od dziecka interesowało mnie wszystko, co związane jest z kreacją pięknego świata, który istnieje tylko w wyobraźni. W gimnazjum robiłem amatorskie filmy animowane, również myślałem o aktorstwie, ale pod koniec liceum doszedłem do wniosku, że najlepszy potencjał mam do muzyki

Ralph Kaminski

Co ukształtowało Ralpha Kaminskiego?

Kiedy rozmawialiśmy trzy lata temu z Ralphem stwierdził, że roczne stypendium w Rotterdamie pozbawiło go kompleksów do tzw. „Zachodu”.

(…) przede wszystkim pozbawił mnie kompleksów do tzw. „Zachodu” – uczelnia w Rotterdamie miała swoje ogromne plusy, ale brakowało mi w niej polskiej dyscypliny, której w tamtym okresie bardzo potrzebowałem.

Dyscyplina oznacza dla Ralpha konsekwentny rozwój i szukanie własnej drogi. Właśnie dlatego zdecydował się na wykształcenie muzyczne. Ralph dostrzega różnicę pomiędzy sobą a tymi, którzy zaczynają karierę wokalną z dnia na dzień. Według niego polega ona na tym, że wiele bardzo zdolnych osób przez to, że z dnia na dzień ląduje na świeczniku nie ma możliwości swobodnego szukania swojej drogi, szczególnie w bardzo młodym wieku.

Natomiast on przez lata walczył o wydanie albumu w takiej formie jaką sobie zaplanował. Miał dużo czasu, żeby przemyśleć to kim chce być i jak ma wyglądać jego droga.

Jaki naprawdę jest Ralph Kamiński?

Ralph Kaminski metamorfoza
Metamorfoza Ralpha Kaminskiego | Fot. Facebook

Bez wątpienia jest nietuzinkowym i wybitnym artystą. Dobry głos i umiejętności ma wielu wokalistów ale czasami to nie wystarcza. Trzeba mieć w sobie coś więcej i Ralph to ma! W świecie, który powtarza schematy on ciągle pozostaje oryginalny i broni się swoją niezwykłą wrażliwością. Pisze teksty, komponuje i śpiewa.

Muzyka jest magią, a nikt tak jak Ralph nie potrafi czarować.

Każdy z nas jest wypełniony sentymentami, ma w sobie melancholika. Ja w swojej muzyce budzę te uczucia i przyglądam się im w sobie 

Ralph Kamiński

Wizerunek sceniczny Raplha od czasu jego pierwszej płyty „Morze” wydanej w 2016 roku bardzo się zmienił. Widać, że cały czas testuje siebie i swoich odbiorców. Długie blond włosy, makijaż i specyficzne kreacje całkowicie go odmieniły.

Czy to głębsza metamorfoza, czy po prostu nowy wizerunek sceniczny?

Na pewno Ralph Kaminski ma na siebie mnóstwo pomysłów, a nam pozostaje życzyć mu dalszych sukcesów!

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
To
18 sierpnia, 2022 07:30

Przebiera się za Magdę Gessler

Krystyna
11 lipca, 2022 06:32

Uwielbiam jego piosenki i jego osobowość

- Reklama -

Ostatnie artykuły