wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W roku szkolnym 2022/2023 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczycach im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, bierze udział w VII edycji programu edukacyjnego Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.  

Podczas zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców, nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Jednym z realizowanych tematów była „Kryptologia, szyfry i matematyka w życiu codziennym”. Celem zajęć było wprowadzenie uczniów w świat szyfrów, zapoznanie z postaciami trzech wybitnych poznańskich kryptologów oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia zostały zrealizowane w formie „Escape roomu”, podczas których musieli rozszyfrowywać kolejne zagadki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach.

„Być jak Ignacy- Zostań ambasadorem nauki”: https://bycjakignacy.pl/

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczycach: https://kolaczyce.pl/artykuly/809/publiczna-szkola-podstawowa-w-kolaczycach

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły