Burmistrz Miasta Jasła powołał drugiego zastępcę

3
Małgorzata Adamska-Chmiel
Małgorzata Adamska-Chmiel

Od 16 października funkcję drugiego zastępcy burmistrza Jasła sprawuje Małgorzata Adamska-Chmiel. Do tej pory, od 2004 roku, zajmowała w Urzędzie Miasta w Jaśle funduszami europejskimi. W tym czasie Miasto Jasło wraz z podległymi mu podmiotami pozyskało ponad 150 mln zł dofinansowania.

– Jestem przekonany, że doświadczenie i wiedza pani Małgorzaty Adamskiej-Chmiel zostaną w pełni wykorzystane dla dobra naszego miasta, gdyż jego rozwój, ale także jakość życia mieszkańców zawsze były podstawą jej działań. W ostatnich latach była inicjatorką wielu przedsięwzięć zrealizowanych w naszym mieście. Ma też jedną bardzo ważną cechę – nie ma dla niej spraw przegranych – podkreślaRyszard Pabian burmistrz Jasła, przedstawiając swojego nowego zastępcę.

Do obowiązków nowego zastępcy będzie należało nadzorowanie wydziałów: Funduszy Zewnętrznych; Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych; Wspierania Przedsiębiorczości oraz Biura Rzecznika Prasowego.

Małgorzata Adamska-Chmiel, jaślanka. Jest mężatką, ma dwoje dzieci. Od 16 lat pracuje w Urzędzie Miasta w Jaśle. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Filozoficzno-Historycznego, kierunek: filozofia oraz absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – studia MBA in Public Management (Master of Business Administration ze specjalnością Zarządzanie w Sektorze Publicznym).

Wcześniej zajmowała się tłumaczeniami tekstów z j. francuskiego i j. angielskiego. W 2003 r. złożyła dyplomową pracę tłumaczeniową z języka francuskiego, specjalność: prawo, w ramach podyplomowych studiów translatoryki ze specjalnością: tłumaczenie pisemne z języka francuskiego (j. główny) i języka angielskiego (j. dodatkowy) na Uniwersytecie Łódzkim – Ośrodek Badań i Studiów Przekładowych oraz  na Uniwersytecie Marc Bloch w Strasburgu – Institut de Traducteurs, d’Interprètes et de Relations International (stypendium zagraniczne).

Od 2004 roku zarządza w Urzędzie Miasta funduszami europejskimi, najpierw jako pełnomocnik Burmistrza, a od 2005 r. jako Kierownik Wydziału, przygotowując i koordynując projekty unijne.

W ramach powierzonych obowiązków Małgorzata Adamska-Chmiel zajmowała się również działaniami z zakresu rozwoju gospodarczego miasta (w latach 2008 – 2010 Kierownik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego) oraz rewitalizacją miasta, począwszy od współpracy przy opracowaniu pierwszego  dla Jasła Lokalnego Programu Rewitalizacji w 2004 r.

Poza projektami unijnymi, współtworzyła i wdrażała funkcjonujące do dzisiaj projekty edukacyjne – Jasielski Uniwersytet Dziecięcy oraz Program – Jasło Miasto Wiedzy.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gostek
16 października, 2019 14:20

Zamiast powolywac kolejnego wice Pabian powinien zmienic osobe. Ta pani zamiast Elwiry

jaslanka
16 października, 2019 21:18

Pani Adamska to chyba jedna z najbardziej kompetentnych osób w urzędzie miasta. Taką decyzję burmistrz powinien podjąć już dawno temu. Należy doceniać wartościowych ludzi!

Anonimowo
18 października, 2019 23:06

A jakie ona ma zaslugi dla miasta?