wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Budowa drogi do terenów inwestycyjnych zostanie dofinansowana

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło otrzymało 50 proc. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych na osiedlu Gamrat. Inwestycja o wartości blisko 1,5 mln zł  jest już realizowana i ma zostać zakończona jeszcze w październiku tego roku. 

Inwestycja ta usprawni funkcjonowanie gamrackiej strefy przemysłowej poprzez umożliwienie wjazdu do niej od ulicy A. Mickiewicza (w pobliżu tzw. bramy jasielskiej) – Jest to bardzo ważne połączenie komunikacyjne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na terenie dawnych Zakładów Gamrat. Stąd też nie czekaliśmy na decyzję o otrzymaniu dofinansowania, lecz wcześniej z własnych środków zaczęliśmy ją realizować. Bardzo cieszę się, że połowę kosztów pokryte zostanie ze środków państwa – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zadanie obejmuje budowę drogi z przebudową kolidującego uzbrojenia podziemnego, budowę chodników wzdłuż projektowanej drogi, budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogi na całym jej odcinku. Długość wykonanych odcinków wynosi około 400 m. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły