wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Boisko na osiedlu Sobniów otwarte – Kamil Piątkowski, reprezentant Polski w piłce nożnej specjalnym gościem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Boisko wielofunkcyjne, przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle na osiedlu Sobniów, które zwyciężyło w drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego, zostało uroczyście oddane do użytku. W otwarciu wziął udział pochodzący z tego osiedla jaślanin Kamil Piątkowski, obecnie reprezentant kadry narodowej w piłce nożnej.

Wartość inwestycji wyniosła blisko 480 tys. zł, a w miejscu istniejącego boiska trawiastego, powstało boisko wielofunkcyjne: do piłki nożnej (31,00m x 18,00m), piłki ręcznej (31,00m x 18,00m), siatkówki (18,00 x 9,00m), badmintona (13,40 x 6,10m) oraz miejsce do gry na jeden kosz (8,00 x 15,10m). Wykonane zostały również: obrzeża, ogrodzenie, piłkochwyty, a także przyłącz do kanalizacji deszczowej odprowadzający wody z drenażu boiska.

Przy sobniowskiej szkole zawsze grało się w piłkę, zawsze uprawiało się sport. Dzisiaj możemy cieszyć się z tego, że mamy boisko, jakiego oczekiwaliśmy, skrojone na miarę terenu i budżetu

Krzysztof Pec – autor projektu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Jasła

Uroczystego otwarcia dokonali: Ryszard Pabian, burmistrz Jasła, Jolanta Szymańska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle oraz autor projektu Krzysztof Pec. –  Ten nowo powstały obiekt jest znakomitym dowodem na to, że zaangażowanie mieszkańców przynosi efekty. Taki jest właśnie cel budżetu obywatelskiego, czyli inaczej mówiąc partycypacyjnego, w którym każdy mieszkaniec ma prawo wypowiedzieć się na co chce przeznaczyć środki pochodzące z budżetu miasta – podkreślał podczas otwarcia burmistrz Ryszard Pabian.

Z kolei Krzysztof Pec, autor projektu zaznaczył, że co prawda wnioskodawcą był on sam, ale to jednak lokalna społeczność była jego pomysłodawcą. – Przy sobniowskiej szkole zawsze grało się w piłkę, zawsze uprawiało się sport. Dzisiaj możemy cieszyć się z tego, że mamy boisko, jakiego oczekiwaliśmy, skrojone na miarę terenu i budżetu. Trzeba podkreślić, ze budżet obywatelski jest bardzo dobrym rozwiązaniem służącym aktywizacji społeczeństwa, osiedli, małych lokalnych społeczności, które biorą odpowiedzialność za to co robią.

Dużą zasługę w promocji i zachęcaniu do głosowania w Jasielskim Budżecie Obywatelskim miała społeczność szkolna, co też zaznaczyła Jolanta Szymańska, dyrektor szkoły, przy której powstało boisko. – Budżet obywatelski to chwalebna inicjatywa, bo jest narzędziem zmian dla lokalnej społeczności, dlatego też bez wahania zgodziłam się, aby ten projekt, został zrealizowany przy szkole. Dzięki determinacji, wspólnej mobilizacji, zaangażowaniu Zarządu Osiedla, OKS Sobniów Jasło i szkoły, ale także rodziców uczniów i mieszkańców projekt boiska osiągnął najlepszy wynik w głosowaniu.

Miłym i niezwykle wzruszającym momentem było zaproszenie do „przetestowania” boiska przez Kamila Piątkowskiego, w wykonaniu jego siostry Amelki, która jest również uczennicą szkoły podstawowej w Sobniowie. Natomiast Kamil w rozmowie z dziennikarzami podkreślał, że pamięta te czasy, kiedy w tym miejscu trawa sięgała po kolana i gdy piłka została wybita poza boisko, to trzeba było biec do sąsiada i wyciągać ją z wody. – To jest na pewno fajne wspomnienie, którego nigdy nie zapomnę. Tu się wychowałem, wiem skąd pochodzę i zawsze będę o tym pamiętał – mówił piłkarz polskiej reprezentacji.

Przed zaplanowanymi minirozgrywkami piłkarskimi, obiekt został poświęcony został przez ks. dr. Mariana Putyrę, proboszcza parafii Jasło Sobniów, a wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele związani: ze światem piłkarskim (w tym sobniowianka Klaudia Gniadek piłkarka pierwszoligowej UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna), osiedlem Sobniów, szkołą, władzami rządowymi, regionalnymi i lokalnymi, a także mieszkańcy Jasła.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły