wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bogdan Rzońca zwrócił się do Ministra Edukacji Przemysława Czarnka

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kluczem do sukcesu każdego polityka jest aktywność. Bez wątpienia najbardziej aktywnym politykiem naszego regonu jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca. Poniżej przedstawiamy treść wystosowanego przez niego pisma do Ministra Edukacji Przemysława Czarnka. Jak widać powiat jasielski zawsze może liczyć na wsparcie europosła.

Szanowny Panie Ministrze,

Do mojego biura poselskiego w Jaśle wpłynęło pismo od Pana Adama Pawlusia, Starosty Jasielskiego, który zwrócił się z prośbą o podjęcie starań mających na celu utworzenie specjalnego rządowego funduszu, który miałby być skierowany do samorządów na prowadzenie remontów i modernizację obiektów edukacyjnych.

Po szczegółowym zapoznaniu się z treścią pisma pozwoliłem sobie zwrócić się do Pana Ministra z prośbą o pomoc w tej sprawie.

Powódź, która nawiedziła Powiat Jasielski w czerwcu ubiegłego roku spowodowała ogrom zniszczeń. Niestety prawie wszystkie budynki oświatowe ucierpiały w wyniku nawałnicy. Środki finansowe, otrzymane przez szkoły i placówki edukacyjne z tytułu odszkodowania z towarzystw ubezpieczeniowych, nie były wystarczające by pokryć straty poniesione w wyniku powodzi. Pan Adam Pawluś zwrócił się o wsparcie finansowe do Pani Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego, w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Niestety Powiat Jasielski nie otrzymał pomocy, a bez wsparcia finansowego z zewnątrz, nie jest w stanie samodzielnie sfinansować prac modernizacyjnych obiektów oświatowych.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę Pana Ministra o pochylenie się nad tą kwestią oraz rozważenie możliwości utworzenia wspomnianego na wstępie rządowego funduszu.

Z góry dziękuję za zrozumienie oraz za każdą podjęta inicjatywę w tej sprawie.

Pismo Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy w sprawie utworzenia specjalnego rządowego funduszu na prowadzenie remontów i modernizację obiektów edukacyjnych

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły