wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bogdan Rzońca wspiera Służbę Ochrony Kolei

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

W wywiadzie udzielonym portalowi money.pl Bogdan Rzońca wypowiadał się na temat przyznania Straży Ochrony Kolei obowiązku ochrony dworców. Według posła agencje ochrony, którym powierza się tą funkcję, nie są godne zaufania. Nigdy nie słyszeliśmy, by pracownicy SOK zawiedli tak, jak zawodzą agencje ochrony – mówił Bogdan Rzońca.

Kiedy mówimy o Służbie Ochrony Kolei, to mówimy o bezpieczeństwie pasażerów, mienia i nie uciekniemy od tego, że dziś ochraniają je agencje ochrony, które nie zawsze wywiązują się ze swojej roli. Smutny przykład z Gdańska tylko to potwierdza – mówił w rozmowie z money.pl Bogdan Rzońca.

- Reklama -

Dokument, którego autorem jest jasielski poseł PiS Bogdan Rzońca, od kilku miesięcy czeka w Komitecie Stałym Rady Ministrów na ostateczną decyzją. Według posła przedstawiciele MSWiA, w tym Joachim Brudziński, podzielają jego opinię o konieczności zmian. Problemy zgłasza jednak resort finansów, który zauważa, że przesunięcie formacji do MSWiA zwiększy wydatki emerytalne. Przyjęcie ustawy wiąże się ze zwiększeniem zatrudnienia w SOK.

Obecnie w Straży Ochrony Kolei pracuje około 3100 osób, które muszą ochraniać około 19 tyś. km linii kolejowych i kilkaset pociągów. Koncepcja zakłada wykorzystanie środków, które wydatkowane są na prywatne firmy ochroniarskie zarabiające na tym około 60 mln. zł rocznie.

Nie mówimy o potrzebie likwidacji prywatnej ochrony, ale o tym, że część środków jest wydawana źle – wyjaśniał Bogdan Rzońca.

Według posła zakończenie kontroli wszystkich działających w Polsce agencji ochroniarskich mogłoby pomóc w wyłonieniu profesjonalistów predysponowanych do pracy w SOK.

Źródłowww.money.pl
- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Witek K.
28 stycznia, 2019 21:18

Nie jestem zwolennikiem PiS, ale z tym się akurat zgodzę! Koniec z pseudo firmami ochroniarskimi, gdzie ochroniarz to 60+ i dorabia do emerytury. W tej branży potrzeba profesjonalistów.

Lili
29 stycznia, 2019 11:13

Jesli mają mnie ochraniac panowie z certyfikatem PFRON-u to ja podziekuje.

Sonix
29 stycznia, 2019 11:27

Jak ja widzę tych pseudo ochroniarzy na festynach to aż sie we mnie gotuje jak nie nabuzowane karczycho to jakiś przecinek z baletu zero szkoleń…. potem sie dziwimy że dochodzi do tragiedi….

Przecinek
29 stycznia, 2019 11:30
Odpowiedź na  Sonix

Tragedia to twoja znajomość języka polskiego

Sonix
29 stycznia, 2019 11:36
Odpowiedź na  Przecinek

a w czym widzisz problem ? co ja pisze wypracowanie z polskiego że mam się przykładać ???? chyba Ci sie coś kolego pomyliło

Ferdynand
1 lutego, 2019 06:18

Ta służba to patologia a praca w soku przez 8 lat to klepanie dworca za ciecia z j..tym komendantem który się zamykał w 4 ścianach nie wychodził pojęcia o kolei nie miał tylko łep do biznesu przekrętów i klepał zdrowaśki na różańcu …..dla ludzi mądrych odradzam

- Reklama -

Ostatnie artykuły