wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bogdan Rzońca: Nie wyrzekniemy się suwerenności, bo nie chcemy jednego niesprawiedliwego państwa europejskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W środę w Parlamencie Europejskim miała miejsce debata nt. Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności.

W debacie wzięli udział także polscy europosłowie. – Polska zachowała się solidarnie, bo poręczyła pożyczkę w ramach Funduszu Odbudowy, a Parlament Europejski oczekuje, że wyrzeknie się własnej konstytucji i własnych kompetencji, które posiada na mocy traktatów. Nie wyrzekniemy się suwerenności, bo nie chcemy jednego niesprawiedliwego państwa europejskiego – mówił europoseł Bogdan Rzońca.

(…) Dziś bronimy Europy przed Łukaszenką i Putinem, a wasi socjalistyczni i liberalni koledzy budują z Putinem Nord Stream 2, są na jego liście płac i pływają z nim na jachtach

Poseł do PE Bogdan Rzońca

Dodał, że Polska nigdy nie defraudowała środków z UE, co przyznała Komisja Europejska. – Pomimo tego przeciw niej przyjmowane są rezolucje, choć przeciętny Europejczyk dużo więcej słyszy o korupcji w Bułgarii, na Malcie czy o liście 2500 prawników hiszpańskich do wiceszefowej KE Very Jourovej – ocenił.

W jego ocenie Fundusz Odbudowy traktowany jest jako „instrument polityczny dla tzw. naszych”. – Jesteśmy i będziemy solidarni z UE, dziś bronimy Europy przed Łukaszenką i Putinem, a wasi socjalistyczni i liberalni koledzy budują z Putinem Nord Stream 2, są na jego liście płac i pływają z nim na jachtach – zauważył Rzońca.

- Reklama -

Podobne artykuły

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kalisz
16 grudnia, 2021 15:42

Mocne! Brawa dla tego polityka!

iGI
16 grudnia, 2021 19:35

Jesteśmy i będziemy solidarni z UE, dziś bronimy Europy przed Łukaszenką i Putinem, a wasi socjalistyczni i liberalni koledzy budują z Putinem Nord Stream 2, są na jego liście płac i pływają z nim na jachtach. DOBRZE PO NICH POJECHAŁ!

Prawdziwy
16 grudnia, 2021 19:47
Odpowiedź na  iGI

Nord Stream 2 to taki współczesny pakt Ribbentrop-Mołotow. B. Rzońca pozostanie w historii jednym z tych, którzy byli mu przeciwni. A dla totalnej można czuć tylko pogardę

Andrzej Lechowski
16 grudnia, 2021 21:43

Przed II wojną mówiliśmy „Nie oddamy ani guzika”. Dzisiaj mówimy ” Nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego” Czy na pewno jesteśmy gotowi do wojny?

Adam
16 grudnia, 2021 22:47
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

Jakiej wojny? O czym ty człowieku mówisz?

Andrzej Lechowski
17 grudnia, 2021 07:29
Odpowiedź na  Adam

O tej która już trwa.

- Reklama -

Ostatnie artykuły