wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bezdomny spał w namiocie w temperaturze minus 5 stopni

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

8 stycznia 2019 roku około godziny 20.30 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Mickiewicza, sprawdzić zgłoszenie od mieszkańca, z którego wynikało, że pod mostem w namiocie koczuje mężczyzna. Funkcjonariusze przy rzece znaleźli rozpadający się namiot, a w nim śpiącego 51-letniego mężczyznę, który był już mocno wychłodzony.

Na dworze panowały trudne warunki, wiał silny wiatr, a termometr wskazywał minus 5 stopni. Przebywanie w takich warunkach stwarzało realne zagrożenie jego życia i zdrowia. Funkcjonariusze zaproponowali mu, że przewiozą go do schroniska dla osób bezdomnych. Mężczyzna na początku nie chciał się zgodzić, jednak po krótkiej rozmowie udało się im go przekonać. Dzięki czujności mieszkańca i szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, gdyż dalsze przebywanie na mrozie mogło skutkować śmiercią tego człowieka.

Straż Miejska uratowała bezdomnego - Jasło
Fot. Straż Miejska w Jaśle

Zimowa aura, a także coraz niższe temperatury za oknem mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, czy nieporadnych życiowo. Mając to na uwadze Straż Miejska w ramach akcji „ZIMA” zwiększyła kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. opuszczone obiekty, parki, przystanki autobusowe oraz inne miejsca, w których znajdować się mogą bezdomni. Strażnicy reagują w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz przekazują informacje o ofertach pomocowych. Apelujemy do mieszkańców Jasła o zwrócenie szczególnej uwagi na bezdomnych. W okresie mrozów osoby te narażone są na zamarznięcie.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tmk
21 stycznia, 2019 22:53

Pewnie przez alkohol nie chca schronienia. W schronisku nie mozna pic. Ale alkoholik tez czlowiek i trzeba pomoc. Brawa dla strazakow, dobrze wykonuja swoja robote.

- Reklama -

Ostatnie artykuły