wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miesiąc temu poznaliśmy pełną listę beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Lista 450 podmiotów, które w tym roku otrzymają dofinansowanie od PZU, została opublikowana na stronie internetowej: www.dobradruzynapzu.pl. Na wtorkowej konferencji prasowej w Jaśle podsumowano wyniki naboru i wręczono symboliczne promesy klubom z Podkarpacia, zajmującym się organizacją zajęć, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, które dołączyły do programu ubezpieczyciela.  Drużyna PZU ma już łącznie ponad 122 tysiące zawodników. Jej kapitanem jest niezmiennie sponsorowana przez PZU najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

Podsumowanie drugiej edycji programu prewencyjnego

21 marca PZU rozpoczął otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Przez miesiąc wszystkie fundacje, stowarzyszenia, ludowe zespoły sportowe, uczniowskie kluby sportowe czy związki sportowe, które prowadzą działalność co najmniej od 1 stycznia 2021 roku, ubiegały się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł na zakup sprzętu sportowego,  pokrycie kosztów wynajmu obiektów sportowych w celu prowadzenia treningów i organizacji rywalizacji sportowej, opłacenie transportu na zawody sportowe czy pokrycie kosztów opłaty startowej w różnych rozgrywkach i zawodach.

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

Wyniki drugiej edycji programu grantowego podsumowano 18 lipca na konferencji prasowej, która odbyła się na stadionie klubu sportowego Czarni 1910 Jasło.

Chcemy zachęcić jak największą grupę dzieci i młodzieży do tego, żeby ruszała się i uprawiała sport. To jest dla nas cel najważniejszy, bo człowiek aktywny jest zdrowszy. A zdrowy człowiek buduje zdrowe społeczeństwo, które z kolei może budować dobrobyt państwa. Także z punktu widzenia ubezpieczyciela, zdrowy obywatel jest lepszy dla naszego biznesu. Łączymy te aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu, tworząc właśnie taką ofertę jak Dobra Drużyna PZU, czyli program grantowy przeznaczony dla klubów dziecięco–młodzieżowych z całej Polski. Program ma docenić przede wszystkim kluby z Polski lokalnej, wyrównując szanse na uzupełnienie ich oferty sportowej i poprawiając zaplecze sprzętowe. Doceniamy kluby, które są również aktywne w mediach społecznościowych, a także w społeczności lokalnej, uczestnicząc w wydarzeniach czy np. organizując turnieje – mówił Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji w PZU.

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych klubów sportowych. Symboliczne promesy na 15, 10 lub 5 tys. złotych otrzymały: Klub Sportowy Kotwica Korczyna, Ludowy Klub Sportowy „Tempo” Nienaszów, Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Dębowiec-Zarzecze, Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło, Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” Jasło, Osiedlowy Klub Sportowy „Sobniów” Jasło, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Kolejarz Zagórz, Gminny Klub Sportowy „Zamczysko” Odrzykoń, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Gminny Klub Sportowy Zarzecze Dębowiec i Komborski Klub Sportowy „Dwór” Kombornia.

Na przybyłych na konferencję młodych zawodników, jak zwykle podczas eventów Dobrej Drużyny PZU, czekały sportowe atrakcje, ćwiczące refleks, koordynację ruchowo-wzrokową, stabilność i skupienie.

Wsparcie dla kolejnych organizacji sportowych w Polsce

Skala ogólnopolskiego programu Dobra Drużyna PZU jest coraz większa, co wynika z rosnącego zainteresowania nim oraz zaangażowania klubów sportowych w poprawę jakości zajęć. Atrakcyjne formy sportowych aktywności, realizowane przez dobrze wyszkolonych trenerów, z wykorzystaniem nowego, jakościowego sprzętu, to oczywiste sposoby na zachęcenie do uprawiania sportu rzeszy młodych ludzi.

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

Po analizie formalnej wszystkich nadesłanych wniosków, w tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzyma 450 podmiotów, które do końca roku będą mogły wykorzystać przyznane środki na rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży.

PZU dofinansuje tym samym prowadzenie zajęć sportowych w blisko 100 dyscyplinach, zarówno tych bardzo popularnych, jak i mniej znanych. Pełna lista beneficjentów jest dostępna na stronie internetowej www.dobradruzynapzu.pl.

Trwa głosowanie w konkursie superbonus

Podmioty, których wnioski nie uzyskały dofinansowania w programie grantowym, mają szansę otrzymać nagrody rzeczowe – zestawy sprzętu i odzieży sportowej. 306 klubów, które do końca czerwca wykonały zadanie konkursowe, walczy teraz o nagrodę główną i głosy publiczności. Głosowanie, przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej https://www.pzu.pl/dobra-druzyna/akcja-super-bonus, potrwa do 5 września. Codziennie każdy może oddać jeden głos, wspierając tym samym dowolny klub.

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

Piętnaście organizacji, których „cieszynki”, czyli zdjęcia pokazujące radość sportowców z osiągniętego wyniku sportowego, zdobędą najwięcej głosów w plebiscycie, we wrześniu otrzyma sprzęt i odzież sportową o wartości 10 tys. złotych ufundowaną przez PZU. Możecie pomóc swoim lokalnym klubom, codziennie oddając na nie swój głos. Lista laureatów Super Bonusu zostanie opublikowana 10 września.

Dobra Drużyna PZU ma wiele zalet

Wsparcie klubów, drużyn i organizacji sportowych w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU wpływa na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Dzięki rozszerzaniu oferty sportowo-edukacyjnej młodzi pasjonaci sportu mają możliwość uprawiania wielu dyscyplin. Program wyrównuje także szansę dostępu do zajęć sportowych i zawodów dzieciom z klubów w mniejszych miejscowościach oraz takich, które mają ograniczony dostęp do rozwiniętej infrastruktury sportowej czy dodatkowych źródeł finansowania.

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

Aspekt prewencji zdrowotnej poprzez zwiększenie aktywności sportowej jest niezwykle istotny dla ubezpieczyciela. Zarówno deficyt zdrowotny, który ujawnił się po pandemicznym lockdownie, jak i współczesny tryb życia skłaniają do poszukiwania dodatkowych form zachęty do ruchu. Sport wpływa na poprawę kondycji fizycznej, sprawności i wytrzymałości oraz wzmacnia układ immunologiczny. Aktywność fizyczna zmniejsza również ryzyko chorób cywilizacyjnych. Sportowe treningi mają także wpływ na zdrowie psychiczne. Poprawia się nastrój, koncentracja, jakość snu, a także pewność siebie. Dla młodych zawodników zajęcia sportowe są ważne również ze względów społecznych, ponieważ uczą się pracy zespołowej, samodyscypliny oraz postępowania zgodnie z zasadami fair play. Sport pomaga również zwiększyć odporność na stres, dzięki czemu łatwiej jest radzić sobie z wyzwaniami.

Wakacje to idealna pora, aby uprawiać sport

Aktywność fizyczną można rozpocząć w każdym wieku i nigdy nie jest na to za późno. Ale czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci i dlatego bardzo ważne jest zachęcanie dzieci do ruchu już od najmłodszych lat. Zwiększeniu aktywności fizycznej sprzyja letnia pora roku, kiedy jest ciepło i dni są dłuższe. Pływanie, bieganie czy gra w piłkę z rodzeństwem lub kolegami jest o wiele lepszą formą spędzania wolnego czasu niż siedzenie w domu przed ekranem urządzeń elektronicznych. Zachęcajmy więc dzieci do aktywności fizycznej w czasie wakacji i ćwiczmy z nimi, a być może po wakacjach oni również zapragną dołączyć do dowolnej drużyny sportowej.

Beneficjenci programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU na konferencji w Jaśle

Ambasadorzy programu zachęcają do ruchu

Do aktywności fizycznej najmłodszych zachęcają ambasadorzy Dobrej Drużyny PZU. Jej kapitanem jest najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek, która dla wielu młodych pasjonatów sportu jest wzorem do naśladowania. Jej popularność sprawia, że obserwujemy rosnące zainteresowanie tenisem w Polsce. Oprócz Świątek, w gronie ambasadorów programu znaleźli się również: narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel, utytułowany tancerz na wózku inwalidzkim Paweł Karpiński, młody lekkoatleta Jakub Bembenek oraz były bramkarz Marcin Pietryka i piłkarz Leandro Messias Dos Santos. Ambasadorzy programu Dobra Drużyna PZU inspirują początkujących zawodników i mają ten sam cel co największy polski ubezpieczyciel – rozwój młodych Polaków i wspieranie ich w drodze do spełniania sportowych marzeń.

Szczegóły dot. programu Dobra Drużyna PZU można znaleźć na stronie www.dobradruzynapzu.pl.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły