Audiobook „Mały Książę” według Ralpha Kaminskiego

1

Ralph Kaminski, artysta pochodzący z Jasła, sprawdza się w nowej roli. Udowadnia, że wyjątkowy głos można wykorzystać nie tylko do śpiewu, ale również do pracy w charakterze lektora audiobooków. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem opublikowanym przez Polskie Radio

Znalazłem tę książkę pod koniec lata 2018 roku w rodzinnym domu. Sięgnąłem po nią i zrozumiałem, że jej treść bardzo zgadza się z moją życiową filozofią – wspominał Ralph Kaminski w rozmowie z Czwórką.

Antoine de Saint-Exupéry i jego „Mały Książę” to pierwsza przygoda popularnego piosenkarza z audiobookiem. – Jest wiele fragmentów tej książki, które mnie poruszają, m.in. – parafrazując – że „dorośli są zdecydowanie dziwaczni”, albo, że „zawsze bierzesz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”, a także, że „samotnym można być także wśród ludzi” – wymieniał. – W zestawieniu z historią opisaną w tej książce to może być rzeczywiście porażające.

Jak Ralph Kaminski wspomina lekturę „Małego Księcia” i co jeszcze urzekło go w tej książce? Co podczas pracy nad „Małym Księciem” było dla niego najtrudniejsze, a co dawało mu najwięcej radości? Czy zamierza kontynuować swoją przygodę z audiobookami? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadziła Ola Opala. „Małego Księcia” w wykonaniu Ralpha Kamińskiego słuchać będzie można od 7 lutego. W sieci w tym samym cyklu pojawi się w sumie sześć literackich klasyków, a wokalistką, która go otworzyła była Natalia Przybysz. W jej interpretacji wysłuchać można powieści Virginii Woolf „Do latarni morskiej”.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 11.16

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
30 stycznia, 2019 22:25

Kojarze glos z piosenek, ktore uwielbiam 🙂 Myśle, że wspaniale się sprawdzi w roli lektora! Ralph jest niesamowity!