wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Agnieszka Sobczyk – kandydatka do Rady Miejskiej Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ma 32 lata. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, posiada tytuł magistra na kierunku Bezpieczeństwo Publiczne, który ukończyła w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, oraz „Master in Business Administration, MBA” na Akademii WSB w Dąbrowej Górniczej.

Obecnie jako radna drugą kadencję pełni funkcję Przewodniczącej Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaśle. Pomysłodawczyni zwycięskiego projektu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, jakim była budowa tężni solankowej. Aktywny trener i działacz sportowy. Społecznik i wolontariuszka w wielu akcjach charytatywnych na terenie Jasła.

Kilka słów ode mnie…

„ Siła kobiety tkwi w jej zdolności do podniesienia się po upadku „ – i tak było wielokrotnie. Te upadki i towarzyszący stres był dla mnie mobilizujący, pozwalał mi jeszcze bardziej być silną i udowadniać wszystkim, że kobieta, szczególnie młoda kobieta, jest w stanie zrozumieć innych ludzi i do każdego problemu podchodzić z dużym zaangażowaniem. Bardzo ważna jest dla mnie walka o godność każdej osoby, w tym zwłaszcza dyskryminowanej pod względem płci, wieku, niepełnosprawności czy statusu materialnego oraz decydowania o swoim życiu.

Przez ostanie lata angażowałam się w pomoc osobom potrzebującym. Zwłaszcza podczas pandemii Covid-19, powodzi w Trzcinicy, pomocy dla uchodźców z Ukrainy, czy organizacji wolontariatu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten czas i działania z nim związane uświadomiły mi, że mam wokół siebie wielu wspaniałych ludzi, którym los pokrzywdzonych i potrzebujących nie jest obojętny.

Przygoda ze sportem nauczyła mnie pokory, zdyscyplinowania i dała mi wiele do myślenia. Bo nie zawsze trzeba zwyciężać, aby być zwycięzcą. Jeśli nie jestem sama, i mam ludzi którzy staną ze mną w szeregu, jesteśmy w stanie stworzyć wiele dobrego dla mieszkańców Jasła.

Przez swoją działalność społeczną cały czas walczyłam o to, aby osoby młode , które chcą coś zmienić, poprawić, nie były postrzegane przez pryzmat tego, że są zbyt młode, mało doświadczone, nic jeszcze nie przeżyły i niczego nie doświadczyły. Prawo do głosu, wspólny dialog ,zarówno tych młodych i tych osób doświadczonych życiowo, może sprawić, że wspólne cele i zamierzenia ,osiągną sukces.

Moje dotychczasowe doświadczenia związane z pełnieniem funkcji przewodniczącej Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego ukierunkowują moje dalsze działania na rzecz zaangażowania społecznego mieszkańców, zwłaszcza ludzi młodych, w tym poprzez wsparcie organizacji, fundacji i innych podmiotów pożytku publicznego.

Priorytetem mojej działalności w Radzie Miejskiej Jasła będzie przede wszystkim wsparcie dla ludzi młodych, w tym zwłaszcza w zakresie rozwoju mieszkalnictwa, kompleksowego systemu edukacji, działań prozdrowotnych oraz poprawy jakości powietrza. Pomoc osobom młodym planującym swoje dalsze życie w Jaśle, mieście które jest przyjazne i atrakcyjne dla swoich mieszkańców jest dla mnie priorytetem.

Zawsze do Waszej dyspozycji
Agnieszka Sobczyk

Agnieszka Sobczyk Kandydatka do Rady Miejskiej Jasła

Więcej informacji można znaleźć na profilu Facebook kandydatki.

Materiał wyborczy KWW ODNOWA

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły