wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Adaptacja poddasza w bursie międzyszkolnej na potrzeby internatu SOSW w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W zeszły piątek oddano do użytku kolejną, niezwykle ważną inwestycję „Adaptacja poddasza w bursie międzyszkolnej na potrzeby internatu SOSW w Jaśle”. Zadanie obejmowało przebudowę nieużytkowanego poddasza bursy na pomieszczenia internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle.

Dach budynku bursy został przebudowany i ocieplony. Również ściany ocieplono i obudowano płytami karton-gips. Wykonano także nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Wybudowano również podjazd dla osób niepełnosprawnych, drogę pożarową i plac manewrowy.

Adaptacja poddasza w bursie międzyszkolnej na potrzeby internatu SOSW w Jaśle

Wskutek przeprowadzonych prac na poddaszu budynku bursy powstały pomieszczenia dla 24 niepełnosprawnych wychowanków objętych opieką całodobową SOSW w Jaśle. Znajduje się tu m.in. osiem sypialni, dwie sale świetlicowe, gabinety rewalidacyjne, zaplecze sanitarne i socjalne oraz pokoje dla wychowawców.

W celu dostosowania budynku dla osób niepełnosprawnych, na początku bieżącego roku, w budynku zamontowany został dźwig osobowy o napędzie elektrycznym.

Wykonawcą robót budowlanych była forma ENERGODOM Zbigniew Gotfryd z Jasła.

Ogólna wartość inwestycji w bursie to 3 747 220 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 800 000,00 zł oraz PEFRON w wysokości 150 000,00 zł.

Internat dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle jest integralną częścią szkoły. Stwarza korzystne możliwości realizacji świadomego procesu wychowania i opieki specjalnej. Spełnia on rolę środowiska wychowawczego i przejmuje obowiązki domu rodzinnego na czas pobytu wychowanków w Internacie.

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego oddania do użytku poddasza w bursie międzyszkolnej internatu SOSW w Jaśle

Dzięki wewnętrznej organizacji i zapleczu materialnemu internat zapewnia podopiecznym warunki dla ich właściwego, wszechstronnego rozwoju psychofizycznego, przygotowując tym samym do życia w społeczeństwie.

Poświecenie oddanego do użytku poddasza w bursie międzyszkolnej internatu SOSW w Jaśle

Internat jest placówką współdziałającą w zakresie opieki i wychowywania rewalidacyjnego dzieci, objętych opieką ciągłą. Jego działalność w znacznym stopniu podporządkowana jest pracy szkoły, wytycznych i regulaminom szkolnym.

Wychowankowie wdrażani są do samodzielności w małych grupach wychowawczych. Sprawujący opiekę specjaliści stwarzają każdemu możliwości indywidualnego rozwoju – ich zdolności, zainteresowań, wprowadzają w system oczekiwanych wartości i norm społecznie akceptowanych.

W wydarzeniu tym, oprócz dyrekcji i pracowników SOSW w Jaśle, uczestniczyli: Marta Oleszkowicz asystentka Europosła Bogdana Rzońcy, Iwona Trawińska asystentka Senator Alicji Zając, Adam Pawluś Starosta Jasielski, Robert Snoch Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle, Lucyna Opoń Kierownik Oddziału Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Krośnie, Irena Baciak Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle, ks. Tadeusz Paszek Proboszcz Parafii Św. Stanisława BM w Jaśle, ks. Piotr Sałek Proboszcz parafii w Bączalu, ks. Marek Jaworski.

Podczas uroczystości odczytano listy nieobecnych z powodu pełnionych obowiązków Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Starosty Dębickiego Piotra Chęcieka.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiki
29 listopada, 2022 22:46

Wszystkiego dobrego dla dzieciaków! 💕

Żenada
29 listopada, 2022 08:47

Oni muszą chyba te wstęgi hurtowo kupować. Nieustanna i nachalna autoreklama za nasze pieniądze. Bo za swoje tego nie wyremontowali. Czy nikt tu nie widzi śmieszności?

- Reklama -

Ostatnie artykuły