wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

41-letni mieszkaniec Jasła prowadził po alkoholu bez włączonych świateł

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

41-letni mieszkaniec Jasła wpadł podczas policyjnej kontroli. Policja zatrzymała go dzisiejszej w nocy z powodu wyłączonych świateł mijania. Przeprowadzone przy okazji badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dzisiaj około godz. 2 w nocy, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej osobową toyotę. Kierujący tym samochodem mężczyzna jechał ulicą Koralewskiego w Jaśle bez włączonych świateł mijania. Podczas interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą jaślanin jest pijany. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. 

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo niebawem odpowie przed sądem. 

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Biedny chłop
9 czerwca, 2022 11:29

Nie zapalał świateł bo chciał pozostać niezauważony. Skąd mógł wiedzieć, że policja widzi w ciemności?

- Reklama -

Ostatnie artykuły