wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

369 mandatów dla kierowców samochodów ciężarowych i autokarów

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj w całej Polsce prowadzone były działania „Truck & Bus”. Na Podkarpaciu policjanci ruchu drogowego i funkcjonariusze ITD skontrolowali ponad 1300 tys. pojazdów. Za stwierdzone wykroczenia nałożono blisko 370 mandatów karnych

Podczas działań, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD, szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 276 policjantów oraz 9 funkcjonariuszy innych służb. Skontrolowano 1347 pojazdów, w tym: 442 samochody ciężarowe i 22 autobusy.

Policjanci stwierdzili 1 przekroczenie czasu pracy kierowcy i 8 przypadków nieprawidłowego zabezpieczenia ładunków. 220 kierowców, w tym 33 kierujących ciężarówkami i – autobusami, przekroczyło dozwoloną prędkość.

W trakcie działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 102 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, 31 z nich nie dopuszczono do dalszej jazdy. Z powodu usterek technicznych zatrzymano 73 dowody rejestracyjne.

Za wszystkie te wykroczenia policjanci nałożyli łącznie 369 mandatów karnych.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
MK
13 lutego, 2020 20:10

Łapać i karać cwaniaków!!!

Łukasz
14 lutego, 2020 11:24

I co dumni jestescie z tego ze kradniecie w zywe oczy spoleczenstwo ktore pracuje dla was zebyscie mogogli miec prace?? Policja jest dla nas i jest oplacana z naszych podatkow wiec powinna nam pomagac a nie utrudniac zycie ,powinienem miec poczucie bezpieczenstwa a nie na kazdym kroku jak nie oznakowani to krokodyle to straz miejska wszedzie jest ich pelno co sie dzieje z tym Panswem ludzie zastanowcie sie policja ma nam dac bespieczenstwo a nie strach ze spotkaniem z nimi!!

Anonimowo
15 lutego, 2020 18:37
Odpowiedź na  Łukasz

Policja ma zasilac budzet zeby bylo z czego rozdawac roszczeniowcom.

- Reklama -

Ostatnie artykuły