wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

181 tys. zł na budowę chodników w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiat jasielski inwestuje w bezpieczeństwo mieszkańców. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle zabezpieczono środki na kolejne inwestycje drogowe. W budżecie zaplanowano budowę chodników wraz z poszerzeniem jezdni w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu.

Na zadanie pn. „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1854R Jasło – Dębowiec – Folusz w km 3+162 – 3+430 w miejscowości Niegłowice” zabezpieczono w budżecie 50 tys. zł. Taką samą kwotę przeznaczono na „Budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1863R Skołyszyn – Harklowa – gr. wojew. – Wójtowa – Lipinki w km 3+782 – 4+452 w miejscowości Harklowa”. Na realizację tych zadań powiat będzie składał wnioski o dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1847R Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok w miejscowości Tarnowiec” powstanie chodnik w Tarnowcu. W budżecie na ten cel zabezpieczono ponad 81 tys. zł. Środki te stanowić będą dotację dla Gminy Tarnowiec.

Realizacja tego zadania i budowa brakującego fragmentu chodnika w Niegłowicach pozwoli na utworzenie jednego ciągu drogowego z chodnikiem o normatywnej szerokości 6 metrów od Jasła aż do skrzyżowania na Kopaniny w Dębowcu

Adam Pawluś – Starosta Jasielski

Radni zdecydowali także o zwiększeniu dotacji dla Gminy Dębowiec, na realizację zadania „Przebudowa dróg powiatowych Nr 1854R Jasło – Dębowiec – Folusz w miejscowościach Dębowiec i Folusz oraz Nr 1882R Droga przez wieś Dębowiec w miejscowości Dębowiec”, o kwotę 193 782 zł.

Na czwartkowej sesji radni zdecydowali również o utworzeniu kolejnego zadania inwestycyjnego dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Zabezpieczono w budżecie powiatu kwotę 40 tys. na „Dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle”.

Powiat realizuje wiele inwestycji i ma gotowych ponad 20 projektów na inwestycje w infrastrukturę drogową – podkreślał starosta.

Do budżetu powiatu trafi również 46 869 zł (10 tys. euro) darowizny od Kronospan Foundation, na doposażenie kierunku Technik Robotyk w Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły