wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

16-latek uciekał skodą ulicami Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Najpierw zabrał samochód swojej matce, a później popełniając szereg wykroczeń, uciekał przed policjantami ulicami Jasła. Został zatrzymany po pościgu. Teraz 16-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

W miniony piątek, dyżurny jasielskiej komendy został powiadomiony o tym, że 16-latek zabrał samochód swojej matce i odjechał. Policjanci natychmiast przystąpili do działań poszukiwawczych. Sprawdzali drogi oraz miejsca, w które nastolatek mógł się udać.

Po godz. 23, ustalili, że chłopak może przebywać w rejonie ul. Przemysłowej i Towarowej w Jaśle. W trakcie patrolu, funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zauważyli niebieską skodę, którą miał się poruszać 16-latek. Natychmiast spróbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Chłopak widząc radiowóz oraz słysząc policyjne syreny od razu przyspieszył i zaczął uciekać. 

16-latek uciekał skodą ulicami Jasła
Fot. KPP Jasło

Jadąc ul. Lwowska poruszał się z bardzo duża prędkością przekraczając linie ciągłe i najeżdżając na powierzchnie wyłączone z ruchu. Kiedy dojechał do skrzyżowania z ul. Bieszczadzką, skręcił w lewo z pasa ruchu przeznaczonego do skrętu w prawo. Następnie kontynuował ucieczkę w kierunku Krosna.

Kiedy zobaczył niebieskie światła kolejnego radiowozu, który nadjeżdżał z naprzeciwka, postanowił zjechać na najbliższy podjazd, zatrzymał samochód i z niego wysiadł. 16-latek oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim e-papierosa.

Skoda została zabezpieczona na policyjnym parkingu, a nieletni został przekazany pod opiekę swojej babci.

Nastolatek za swoje nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Onecik
10 kwietnia, 2024 09:32

Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim e-papierosa.. 😭😭 To przesądza sprawę!

Zofia
10 kwietnia, 2024 09:47

Babcia się na pewno ucieszyła 🙂

- Reklama -

Ostatnie artykuły