wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

1,1 mln zł od gminy Skołyszyn na budowę mostu w Przysiekach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na ostatniej sesji Radni Gminy Skołyszyn zdecydowali o wsparciu powiatu jasielskiego niebagatelną kwotą 1,1 mln zł na realizację zadania  Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1864 R Grudna – gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie w m. Przysieki. Budowa mostu w Przysiekach jest długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją.

24 maja 2021 r. Powiat Jasielski zawarł z firmą INTOP Tarnobrzeg umowę na realizację tego zadania, które przewiduje powstanie 398-metrowego odcinka drogi, w tym 93 m mostu!

Serdecznie dziękuję Staroście Jasielskiemu Panu Adamowi Pawlusiowi za podjęcie się realizacji tego zadania i pozyskanie na ten cel środków finansowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 6,4 mln zł.

Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz

Wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz wypowiedział się na temat budowy mostu na swoim Facebooku:

Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi znacznie poprawi komunikację w tej części Gminy Skołyszyn i w obrębie samych Przysiek, będzie też szlakiem alternatywnym do drogi krajowej Nr 28. Niewątpliwie przyczyni się do rozwoju naszej Gminy i Powiatu na tym terenie. Jeszcze raz dziękuję Zarządowi Powiatu Jasielskiego, Radzie Powiatu, Radnym Rady Gminy Skołyszyn za jednomyślne podjęcie stosownych uchwał oraz mieszkańcom Przysiek. – Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz

Most na rzece Ropie w miejscowości Przysieki uzupełni brakujący fragment drogi i będzie alternatywą dla ewentualnych problemów komunikacyjnych na drodze krajowej 28. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 9.161.674,42 zł, z czego 70% kwoty, tj. 6.413.172,00 zł stanowi dofinansowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości przyznane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Most, który połączy mieszkańców Przysiek

Budowa mostu idealnie wpasowuje się w potrzeby lokalnej społeczności. To długo wyczekiwana inwestycja, która wpłynie na poprawę płynności ruchu i będzie służyć jako objazd w przypadku ewentualnych kolizji. Nowy most zapewni bezpieczny przejazd przez rzekę Ropę zarówno okolicznym mieszkańcom jak i zlokalizowanym w okolicy firmom, co oznacza lepszy rozwój gospodarczy tej części powiatu jasielskiego.

Obecnie w miejscu projektowanego mostu możliwy jest tylko przejazd brodem rzecznym. W przypadku potrzeby szybkiej reakcji służb ratowniczych ich możliwości są znacznie ograniczone. Na szczęście już niedługo się to zmieni i nowy most ucywilizuje warunki komunikacyjne w regionie. Karetka pogotowia będzie mogła szybkiej dotrzeć na miejsce!

Współpraca dla dobra mieszkańców

Realizacja zadania jest możliwa dzięki aktywności Starosty jasielskiego Adama Pawlusia, który już w zeszłym roku złożył do Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart wniosek na dofinansowanie powyższego zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz ze swoim wsparciem dołączyła gmina Skołyszyn, która postanowiła partycypować w kosztach. Wielkie brawa dla wójta Bogusława Kręcisza i radnych gminy Skołyszyn!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły