wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

106. Studnia Kulturalna JDK: Z przyrodnikiem wzdłuż Wisłoki

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Bardzo interesujący film poświęcony szacie roślinnej występującej na brzegach Wisłoki w Jaśle, można oglądać na youtubie oraz  stronie internetowej Jasielskiego Domu Kultury.

Materiał został nakręcony podczas spaceru z przyrodnikiem, który odbył się pod koniec maja br., w ramach cyklu „Studnia Kulturalna JDK”.

Wyjście bywalców Studni na wycieczkę wzdłuż Wisłoki, celem poznania występujących tam gatunków roślin, zaplanowane było już dawno. Jednak z powodu epidemii na spacer wybrała się tylko mała grupka osób niezbędnych do nakręcenia filmu.

Przewodnikiem ekipy był prorektor ds. studiów Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie dr Dominik Wróbel, przyrodnik, botanik, siedliskoznawca, florysta i pterydolog, skupiający się na badaniach różnorodności biologicznej roślin rzecznych i ich antropogenicznych przekształceniach, autor i współautor ponad 60 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Podczas spaceru podzielił się z odbiorcami swoją wiedzą i wskazał pospolite gatunki roślin napotkane na trasie przechadzki.

„Spacer wirtualny brzegiem Wisłoki” odbył się w ramach 106. Studni Kulturalnej JDK, dzięki współpracy Jasielskiego Domu Kultury z Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie (wcześniej – przed 1 maja br. – PWSZ czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa).

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły